Reklama

Reklama

Giro d’Italia. W środę kolarze przejdą końcowe testy na koronawirusa

W środę kolarze i cały personel przejdą testy na koronawirusa przed zbliżającym się Giro d’Italia. To ostateczne badania, które mają utwierdzić zawodników, czy wystąpią w prestiżowym wyścigu.

Łącznie 184 zawodników oraz 460 pracowników zespołów przejdzie w środę ostateczne testy na koronawirusa przed zbliżającym się Giro d’Italia.

Badania zostaną przeprowadzone w Turynie, skąd 8 maja wystartuje pierwszy etap prestiżowego wyścigu. Po południowych testach kolarze przejdą do tak zwanych "baniek" ochronnych w swoich zespołach.

Jeżeli zawodnik uzyska pozytywny wynik, natychmiast zostanie skierowany na kwarantannę.  Podobnie wszyscy ci, którzy mieli z nim kontakt.

Według doniesień "La Gazzetta dello Sport"  wyniki ostatecznych testów mamy poznać w czwartek w porze obiadowej.

Reklama

Testy w trakcie Giro d'Italia

W trakcie trwania wyścigu zawodnicy przejdą testy jeszcze dwukrotnie. Odbędą się one w dwa dni przeznaczone na odpoczynek, czyli 18 i 25 maja.

Również pracownicy oraz przedstawiciele UCI zostaną poddani badaniom na koronawirusa. Wszyscy pozostali uczestnicy Giro, w tym dziennikarze, pozostaną w pewien sposób odizolowani od wyścigu. Dostęp do zawodników będzie ograniczony oraz starannie zarządzany.

W trakcie całego wyścigu będą panować jednolite zasady. Zabronione jest między innymi przytulanie. Zawodnicy sami będą zakładać też koszulki zanim wyjdą na podium. Strefy startu, mety oraz autobusy zespołów uważane są za strefy ochronne.

A


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL