Reklama

Reklama

Giro del Trentino - Santaromita wygrał 3. etap, Bouet nadal liderem

Włoch Ivan Santaromita z grupy BMC wygrał 3. etap wyścigu kolarskiego Giro del Trentino z Pergine Valsugana do Condino o długości 176,1 km. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Francuz Maxime Bouet (AG2R).

Santaromita najszybciej finiszował z trójki kolarzy, którzy uciekli z peletonu. Włoch wyprzedził rodaków Paolo Tiralongo (Astana) i Michele Scarponiego (Lampre).

Bouet, choć był 29. ze stratą 1.23, to zdołał utrzymać pozycję lidera. Drugi jest Białorusin Konstantin Siwcow (Sky) - strata 3.19, a na trzecie miejsce awansował Brytyjczyk Bradley Wiggins (Sky), który ma czas po trzech etapach gorszy o 3.48.

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) uplasował się na 27. pozycji, także ze stratą 1.23 do triumfatora. Polak awansował na dziesiątą pozycję w klasyfikacji generalnej i traci obecnie do lidera Boueta 4.52.

Reklama

Z zawodników ekipy CCC Polsat Polkowice najlepiej wypadł Włoch Davide Rebellin sklasyfikowany na 15. pozycji z taką samą stratą jak Niemiec. Rebellin jest po trzech etapach 16. ze stratą 5.54.

W piątek zostanie rozegrany ostatni, czwarty etap o długości 166,8 km z Arco do Sefa di Ala.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje