Giro del Trentino: etap dla Pozzovivo, Porte liderem

Włoch Domenico Pozzovivo (AG2R) wygrał w miejscowości Fierozzo Val dei Mocheni, po samotnej ucieczce, trzeci etap wyścigu kolarskiego Giro del Trentino. Cyklamenową koszulkę lidera zachował trzeci na mecie Australijczyk Richie Porte (Sky).

Pozzovivo zaatakował na ostatnim podjeździe, uzyskując na mecie pięciosekundową przewagę nad grupką czterech zawodników. Jedyny Polak w stawce, Bartosz Huzarski (Bora-Argon), zajął 71. miejsce, tracąc 18.01 min.

W klasyfikacji generalnej Porte, który dzień wcześniej w podobnym stylu wygrał drugi odcinek, wyprzedza o 22 sekundy Hiszpana Mikela Landę (Astana) oraz o 58 sekund kolegę z drużyny Czecha Leopolda Koeniga. Huzarski jest 82. - strata 40.03.

Porte ma szansę wygrać trzeci etapowy wyścig w sezonie. Poprzednio triumfował w mających najwyższą kategorię UCI zawodach Paryż-Nicea i Dookoła Katalonii. Australijczyk jest liderem światowego rankingu.

Czteroetapowy wyścig, stanowiący dla wielu kolarzy próbę generalną przed Giro d'Italia, zakończy się w piątek w Cles.