Reklama

Reklama

Giro d'Italia. Po wypadku kolejki górskiej zmieniono trasę 19. etapu

Trasa 19. etapu Giro d'Italia została zmieniona po wypadku kolejki górskiej w Mottarone - poinformowali organizatorzy wyścigu. Kolarze mieli tamtędy przejeżdżać w piątek, po drodze z Abbiategrasso do Alpe di Mera, ale przygotowano dla nich inny podjazd.

O zmianę trasy poprosił we wtorek włoski minister transportu Enrico Giovannini "ze względu na szacunek dla ofiar tragedii".

W niedzielę w katastrofie kolejki górskiej, która zerwała się w pobliżu Mottarone, zginęło 14 osób. Wypadek przeżył tylko 5-letni chłopczyk, przewieziony w stanie ciężkim do szpitala w Turynie.

Zamiast podjazdu do Mottarone, kolarze będą się wspinać na mniej wymagającą górę Alpe Agogna. Cały etap został skrócony ze 176 do 166 km.

Wtorek był dniem przerwy w wyścigu. Po 16 etapach prowadzi Kolumbijczyk Egan Bernal (Ineos Grenadiers), który wyprzedza o 2.24 Włocha Damiano Caruso (Bahrain Victorious) oraz o 3.40 Brytyjczyka Hugh Carthy'ego (EF Education-Nippo).

Reklama

af/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy