Reklama

Reklama

Giro d'Italia. Kolarze CCC Sprandi Polkowice chcą wygrać etap

Zwycięstwo etapowe będzie celem grupy CCC Sprandi Polkowice w jubileuszowej, setnej edycji Giro d'Italia. W składzie drużyny znalazło się trzech polskich kolarzy: Maciej Paterski, Marcin Białobłocki oraz Łukasz Owsian. Wyścig rozpocznie się 5 maja na Sardynii.

"Naszym celem jest wygrana etapowa. Klasyfikacja generalna nie jest dla nas priorytetem, choć na pewno Jana Hirta stać na ukończenie wyścigu w czołowej "20". Nie będziemy jednak wywierać na nim presji" - oświadczył dyrektor sportowy Piotr Wadecki, cytowany na stronie internetowej grupy z Polkowic.

Reklama

"Pomarańczowi" po raz trzeci wystartują w Giro. W 2003 roku najlepszy z nich Dariusz Baranowski ukończył wyścig na 12. miejscu. W 2015 w pierwszej części rywalizacji zawodnicy CCC brali udział w ucieczkach niemal codziennie, ale żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Nie udało się także Sylwestrowi Szmydowi zająć dobrej lokaty w klasyfikacji generalnej - był dopiero 45.

"Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego naszego startu w wyścigu Dookoła Włoch. Spędziliśmy więcej czasu na zgrupowaniach, trenując w optymalnych warunkach i startowaliśmy w pierwszej części sezonu rzadziej, celując z formą na maj. Kilka tygodni przed włoskim Wielkim Tourem spora część zespołu wzięła udział w zgrupowaniu wysokogórskim w Sierra Nevada. Na Tour of Croatia było widać, że te przygotowania dały owoce i kolarze są w wysokiej formie. Większość składu, która ukończyła rywalizację w Chorwacji, pojedzie zatem w Giro d’Italia. Jan Hirt nastawia się na górskie etapy, z metą na podjeździe, Felix Grossshartner powalczy na odcinkach pofałdowanych, a Marcin Białobłocki liczy na dobry występ w jeździe indywidualnej na czas" - ocenił Wadecki.

Oprócz Paterskiego, Białobłockiego i Owsiana w wyścigu wystartuje jeszcze dwóch Polaków - Michał Gołaś (Sky) oraz Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

Jubileuszowa, setna edycja Giro rozpocznie się 5 maja na Sardynii, gdzie rozegrane zostaną pierwsze trzy etapy. Kolarze odwiedzą także Sycylię i będą zmierzać na północ, przejeżdżając praktycznie przez całą długość kraju. Wyścig zakończy się 28 maja w Mediolanie. Wystartują 22 ekipy - wszystkie z World Tour oraz cztery z "dzikimi kartami". Jedną z zaproszonych jest CCC Sprandi Polkowice.

Skład grupy CCC Sprandi Polkowice na Giro d'Italia:

Maciej Paterski, Marcin Białobłocki, Łukasz Owsian, Felix Grosschartner (Austria), Jan Hirt, Michal Schlegel (obaj Czechy), Simone Ponzi (Włochy), Branislau Samoilau (Białoruś), Jan Tratnik (Słowenia).


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje