Reklama

Reklama

Giro d'Italia - Dumoulin wycofał się tuż po rozpoczęciu piątego etapu

Jeden z faworytów kolarskiego Giro d'Italia Holender Tom Dumoulin wycofał się z rywalizacji tuż po rozpoczęciu środowego etapu ze startem we Frascati. Triumfator tego wyścigu z 2017 roku dzień wcześniej brał udział w kraksie, w wyniku czego uszkodził lewe kolano.

Jeden z faworytów kolarskiego Giro d'Italia Holender Tom Dumoulin wycofał się z rywalizacji tuż po rozpoczęciu środowego etapu ze startem we Frascati. Triumfator tego wyścigu z 2017 roku dzień wcześniej brał udział w kraksie, w wyniku czego uszkodził lewe kolano."Kontuzja Toma Dumoulina okazała się zbyt bolesna i zmusiła go do wycofania się na początku piątego etapu" - poinformowano na Twitterze grupy Sunweb.

Wcześniej team Holendra zaznaczył, że kolarz został dopuszczony do dalszej rywalizacji przez sztab medyczny i podejmie próbę.

Dumoulin podczas kraksy, do której doszło 6 km przed metą, ustrzegł się groźnego urazu, ale zakończył dzień z mocno spuchniętym kolanem. Zaznaczył wówczas, że nie wie, jak potoczą się jego dalsze losy w wyścigu. Przyznał też, że wynosząca ponad cztery minuty strata czasowa do lidera pozbawiła go już szans na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

W imprezie bierze udział udział m.in. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który po czterech etapach zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Reklama

an/ krys/


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL