Reklama

Reklama

Francuz Florian Senechal wygrał kolarski Memoriał Henryka Łasaka

Francuski kolarz Florian Senechal z grupy Etixx Ihned wygrał w sobotę 15. międzynarodowy Memoriał Henryka Łasaka. Wyścig odbył się na trasie wokół Suchej Beskidzkiej.

Dwa kolejne miejsca zajęli Kamil Gradek (BDC MarcPol Team) i Paweł Cieślik (Bank BGŻ), którzy finiszowali wraz ze zwycięzcą w trzyosobowej grupie.

Na trasę o długości 178,8 km wystartowało w 145 zawodników z 14 krajów. Do mety dotarło 130. Przełomowe znaczenie miała ucieczka 11 kolarzy na drugim okrążeniu. Grupa ta ostatecznie się porozrywała, ale wszyscy dojechali do mety przed peletonem.

Senechal oraz Gradek i Cieślik ukończyli wyścig w czasie 4:14.53. Kolejne grupki uciekinierów docierały na metę ze stratą 36 oraz 57 sekund, a także 3.10 min. Peleton dojechał 4.15 za zwycięzcą.

Reklama

Henryk Łasak był trenerem kolarskiej reprezentacji Polski, wychowawcą i szkoleniowcem medalistów olimpijskich i mistrzostw świata m.in. Ryszarda Szurkowskiego i Stanisława Szozdy. Zginął w styczniu 1973 roku w wypadku samochodowym w Skomielnej Białej koło Suchej Beskidzkiej.

Wyniki: 

1. Florian Senechal (Francja, Etixx Ihned)    -  4:14.53

2. Kamil Gradek (BDC MarcPol Team)

3. Paweł Cieślik (Bank BGŻ)                   ten sam czas

4. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice)        strata 36 s

5. Josef Cerny (Czechy, CCC Polsat Polkowice) ten sam czas

6. Jonas Koch (Niemcy, LKT Team Brandenburg)          57

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje