Reklama

Reklama

Firma Nike wycofuje się z fundacji Lance'a Armstronga

Firma Nike postanowiła całkowicie wycofać się z fundacji Livestrong zalożonej przez kolarza Lance'a Armstronga. Pomaga ona ludziom chorym na raka. To konsekwencja skandalu dopingowego, w który zamieszany był Amerykanin.

Sportowa marka postanowiła nie wspierać już założonej w 1997 roku fundacji. Zaangażowana była m.in. w produkcję znanych na całym świecie żółtych bransoletek.

Opaska była produkowana w Austin, rodzinnym mieście Armstronga. Została wprowadzona do dystrybucji w 2004 roku, jako część programu "Wear Yellow Live Strong", którego celem było zbieranie środków finansowych na badania i walkę z rakiem oraz promocję zdrowego trybu życia.

Reklama

Już wcześniej firma Nike zerwała wszelkie umowy sponsorskie z Armstrongiem, ale do tej pory wspomagała jeszcze Livestrong. Od 2004 roku wsparła fundację łączną kwotą ponad 100 mln dolarów.

"Oczywiście spodziewaliśmy się takich decyzji i byliśmy na nie przygotowani. Nasza sytuacja jest dobra i nie zamierzamy zaprzestać pracy z chorymi na raka" - napisano na oficjalnej stronie fundacji.

Dowiedz się więcej na temat: nike | lance armstrong | kolarstwo | fundacja | rak | nowotwór

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje