Reklama

Reklama

Fabian Cancellara zrezygnował w występu w mistrzostwach świata

Fabian Cancellara zrezygnował z występu w mistrzostwach świata w kolarstwie w amerykańskim Richmond. Szwajcara prześladowały w tym sezonie kontuzje i postanowił już zakończyć sezon. W Richmond tytułu będzie bronił Michał Kwiatkowski.

Cancellara to czterokrotny mistrz globu. W jeździe indywidualnej na czas triumfował w latach 2006-07 i 2009-10.

34-letni kolarz tego roku nie zaliczy do udanych. W marcu, w klasyku Grand Prix E3 doznał złamania dwóch kręgów w dolnej części kręgosłupa. Wrócił do rywalizacji w Tour de France. Po drugim etapie został nawet liderem, ale dzień później uczestniczył w kraksie i odnowił mu się wiosenny uraz. Także tylko trzy odcinki przejechał podczas trwającej jeszcze Vuelty a Espana. Tym razem wykluczyły go problemy żołądkowe.

Reklama

"Powroty po kontuzjach w trakcie sezonu wymagają wiele energii. Nie mam już w sobie wystarczającej motywacji, by dokonać tego po raz trzeci. Fizycznie być może byłbym w stanie rywalizować w mistrzostwach, ale sfera mentalna wymaga ponownego naładowania baterii" - przyznał Cancellara.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 20-27 września. W wyścigu ze startu wspólnego tytułu będzie bronił Michał Kwiatkowski.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama