Reklama

Reklama

Fabian Cancellara wygrał kolarski klasyk E3 Harelbeke

Szwajcar Fabian Cancellara (RadioShack-Leopard) wygrał w piątek, po samotnej, blisko 40-kilometrowej akcji, kolarski klasyk E3 Harelbeke w Belgii. Drugi, ze stratą ponad minuty, był Słowak Peter Sagan (Canondale), a trzeci Włoch Daniel Oss (BMC).

Przez ponad sto kilometrów na czele wyścigu, długości 211 kilometrów, jechała kilkuosobowa grupka mniej znanych kolarzy. Kilkadziesiąt kilometrów przed metą do ataku ruszyli jednak faworyci, z ubiegłorocznych zwycięzcą Belgiem Tomem Boonenem na czele.

Mocne tempo, podyktowane przez Belga na jednym z kilkunastu krótkich, ale stromych podjazdów, rozerwało peleton i na czele znalazło się kilkunastu kolarzy, wśród których był pomagający Boonenowi Michał Kwiatkowski. Z tyłu pozostał wymieniany wśród faworytów Peter Sagan, ale dzięki ofiarnej pomocy swojej ekipy po kilkunastu kilometrach dołączył do czołówki.

Reklama

Na niespełna 40 km przed metą Cancellara, wykorzystując chwilowy kryzys Boonena, gwałtownie przyspieszył na trudnym, brukowanym odcinku prowadzącym pod górę. Były mistrz świata w jeździe na czas pokazał kolejny raz, że nie boi się samotnych akcji i szybko powiększał przewagę nad pięcioosobową grupką pościgową.

Na kilkanaście kilometrów przed metą pedałujący jak maszyna Szwajcar miał minutę przewagi i mimo zmęczenia  uśmiechał się, pewny już zwycięstwa. Linię mety minął samotnie, wygrywając E3 Harelbeke po raz trzeci w karierze.

Za jego plecami walkę o drugie miejsce stoczyli Sagan i Oss. Szybszy był Słowak, powtarzając wynik sprzed tygodnia, kiedy był drugi w innym klasyku - Mediolan - San Remo. Na siódmym miejscu ukończył wyścig pięciokrotny jego triumfator Tom Boonen.

Wyniki wyścigu E3 Harelbeke (trasa okrężna ze startem i metą w Harelbeke, 211 km):

1. Fabian Cancellara (Szwajcaria/RadioShack)          5:08.28  

2. Peter Sagan (Słowacja/Cannondale)              strata 1.04     

3. Daniel Oss (Włochy/BMC)                        

4. Geraint Thomas (W. Brytania/Sky)                   ten sam czas 

5. Sebastian Langeveld (Holandia/Orica)                  1.08

6. Sylvain Chavanel (Francja/Omega Pharma-Quick Step) ten sam czas 

7. Tom Boonen (Belgia/Omega Pharma-Quick-Step)           2.14

...

62. Maciej Bodnar (Polska/Canondale)                     5.11

82. Michał Kwiatkowski (Polska/Omega Pharma-Quick Step)  9.46.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje