Reklama

Reklama

​Etoile de Besseges. Kwiatkowski piąty na pierwszym etapie

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) rozpoczął sezon od piątego miejsca na pierwszym etapie wyścigu kolarskiego Etoile de Besseges, ze startem i metą we francuskiej miejscowości Bellegarde. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Christophe Laporte (Cofidis).

Na finiszu prowadzącym pod górę Laporte wyprzedził swojego rodaka Nacera Bouhanniego (Arkea Samsic). Z dwusekundową stratą do Francuzów dojechał do mety rozciągnięty peleton, na którego czele finiszował mistrz świata z 2019 roku Duńczyk Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

Przed Kwiatkowskim linię mety minął jeszcze aktualny mistrz Europy Włoch Giacomo Nizzolo (Qhubeka ASSOS). Identyczna jest kolejność w klasyfikacji generalnej, z tym że po dodaniu dziesięciosekundowej bonifikaty przewaga Laporte'a nad dużą grupą rywali, w tym Kwiatkowskim, wynosi 12 sekund.

W peletonie na dalszych miejscach ukończyli etap również Łukasz Wiśniowski (Qhubeka ASSOS) i Łukasz Owsian (Arkea Samsic).

Reklama

Obsada pięcioetapowego wyścigu jest bardzo silna, ponieważ z powodu pandemii odwołano zaplanowane w tym czasie inne zawody, m.in. Dookoła Walencji. Rywalizacja zakończy się w niedzielę jazdą indywidualną na czas w Ales (10,7 km). 

af/ co/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy