Reklama

Reklama

Etixx-Quick Step z Polakiem w składzie wygrał 1. etap Tour de San Luis

​Belgijska ekipa Etixx-Quick Step, z Łukaszem Wiśniowskim w składzie, wygrała pierwszy etap wyścigu kolarskiego Tour de San Luis w Argentynie - jazdę drużynową na czas.

​Belgijska ekipa Etixx-Quick Step, z Łukaszem Wiśniowskim w składzie, wygrała pierwszy etap wyścigu kolarskiego Tour de San Luis w Argentynie - jazdę drużynową na czas.

Koszulkę lidera założył reprezentant gospodarzy Maximiliano Richeze.

Na 21-kilometrowej trasie wokół miejscowości El Durazno drużyna Etixx wyprzedziła o osiem sekund hiszpański Movistar oraz o 17 sekund kazachską Astanę. Czwarte miejsce, ze stratą 23 sekund, zajął rosyjski zespół Tinkoff, w którego barwach pojechali Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

Siedmioetapowy wyścig ma silną obsadę. Formę w Argentynie sprawdzają m.in. Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar), Włoch Vincenzo Nibali (Astana), a także kolega klubowy Majki, Bodnara i Poljańskiego, mistrz świata Słowak Peter Sagan.

Reklama

Czwarty i szósty etap zakończą się górskimi wspinaczkami, na których może się pokazać Majka, ale szefowie ekipy nie stawiają trzeciemu kolarzowi ubiegłorocznej Vuelta a Espana szczególnych wymagań.

"Głównym celem Majki w tym sezonie jest Giro d'Italia, więc teraz jest za wcześnie, by był on w najlepszej formie. To samo dotyczy Poljańskiego" - mówił przed wyścigiem Patxi Vila, który w Argentynie pełni funkcję dyrektora sportowego Tinkoff.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy