Eneco Tour - Stybar wygrał 3. etap, Demare wciąż liderem

Czech Zdenek Stybar z teamu Omega Pharma wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Eneco Tour z Oosterhout do Schouwen-Duiveland (187,3 km). W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Francuz Arnaud Demare (FDJ).

Stybar odłączył się od peletonu wraz z Argentyńczykiem Maximiliano Arielem Richeze (Lampre Merida) oraz Holendrem Larsem Boomem (Belkin) na dwa kilometry przed końcem etapu. Dotarli do mety w tej kolejności, dwie sekundy przed czwartym Włochem Giacomo Nizzolo (RadioShack).

Dzięki zwycięstwu Czech awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na prowadzeniu utrzymał się Demare, który trzeci etap ukończył na 12. pozycji. Drugi jest Boom z sekundą straty do Francuza.

W zaliczanym do cyklu World Tour wyścigu startują wszystkie czołowe grupy zawodowe. Wśród uczestników jest dwóch Polaków - Maciej Paterski i Maciej Bodnar (obaj Cannondale). W czwartek zajęli, odpowiednio, 53. i 74. miejsce.