Eneco Tour: Kwiatkowski w czołówce na trzecim etapie

Michał Kwiatkowski z grupy Omega-Quick Step zajął w środę czwarte miejsce na trzecim etapie kolarskiego wyścigu Eneco Tour. Najszybszy z peletonu w belgijskim Genk był Holender Theo Bos (Rabobank). Liderem pozostał Belg Jens Keukeleire (Orica GreenEdge).

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski awansował na szóste miejsce; traci do lidera jedną sekundę.

Drugi z Polaków - Maciej Bodnar (Liquigas) - również przyjechał w peletonie. Ostatecznie został sklasyfikowany na 34. miejscu i utrzymał 23. lokatę w klasyfikacji łącznej (17 sekund straty do Keukeleire'a).

W Eneco Tour po raz pierwszy po odbyciu kary dwuletniej dyskwalifikacji startuje słynny Hiszpan Alberto Contador. Po trzech etapach jest 46., mając czas gorszy od lidera o 27 sekund.