Reklama

Reklama

Egan Bernal przedłużył kontrakt z Team Sky o pięć lat

Młody Kolumbijczyk Egan Bernal przedłużył kontrakt z grupą kolarską Sky do 2023 roku. W przyszłości ma być liderem brytyjskiej drużyny w Tour de France i innych wielkich wyścigach.

- Pięć lat to długo i taka umowa nie jest czymś zwyczajnym w kolarstwie - przyznał Bernal, który przez ostatnie trzy miesiące nie startował z powodu kontuzji odniesionej w Clasica San Sebastian. W sobotę powróci do ścigania wyścigiem Giro dell'Emilia, w którym u jego boku pojedzie m.in. Michał Gołaś.

21-letni Kolumbijczyk dołączył do Sky w zimie, po bardzo udanym poprzednim sezonie, uwieńczonym zwycięstwem w Tour de l'Avenir. W tym roku triumfował w Dookoła Kalifornii, był drugi w Tour de Romandie, a w lipcu na górskich etapach Tour de France wspierał dwóch liderów drużyny - Gerainta Thomasa i Chrisa Froome'a. Ostatecznie Thomas wygrał wyścig, Froome był trzeci, a sam Bernal zajął 15. miejsce, natomiast w klasyfikacji młodzieżowej - drugie.

Reklama

Dyrektor sportowy Sky Dave Brailsford nie ukrywa, że w przyszłości "Egan znajdzie się w centrum naszych ambicji".

- Pięcioletni kontrakt w kolarstwie jest wyjątkiem, ale i Egan jest talentem wyjątkowym. On jest częścią nowego pokolenia naszej drużyny, naszym liderem w wielkich tourach w następnych latach - podkreślił.

Szefowie ekipy wciąż stawiają w wielkich wyścigach na Froome'a i Thomasa, ale dwaj Brytyjczycy są już w zaawansowanym wieku (odpowiednio 33 i 32 lata) i trzeba rozglądać się za ich następcami.

Ambicje startu w wielkich wyścigach jako lider Sky ma również Michał Kwiatkowski. Na przełomie sierpnia i września jechał w tej roli w hiszpańskiej Vuelcie, ale występu nie może zaliczyć do udanych, mimo dwóch drugich miejsc na etapach i posiadania przez trzy dni koszulki lidera.

28-letni Kwiatkowski zakończył już tegoroczne starty. W piątek wyjechał na wakacje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje