Reklama

Reklama

"Dzikie karty" dla trzech francuskich zespołów

Trzy francuskie zespoły: Cofidis, Europcar i Sojasun, te same co przed rokiem, otrzymały "dzikie karty" uprawniające do startu w 100. edycji Tour de France. Jeden z najstarszych i największych wyścigów rozpocznie się 29 czerwca w Porto-Vecchio na Korsyce.

Zazwyczaj ze specjalnych zaproszeń wystosowanych przez organizatorów "Wielkiej Pętli" korzystały cztery ekipy (w ubiegłym roku czwartą był holenderski Argos). Tym razem jednak na podstawie licencji elity wystartuje 19 teamów, a nie jak zazwyczaj 18, bowiem niedawno dołączyła do tego grona rosyjska Katiusza, po korzystnym dla siebie wyroku Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu (początkowo UCI nie przyznała jej licencji).

Reklama

Gwiazdami Europcar znów będą zapewne Francuz Thomas Voeckler, zwycięzca ubiegłorocznej klasyfikacji najlepszych "górali", a także jego rodak Pierre Rolland, który drugi raz z rzędu zakończył imprezę w czołowej dziesiątce.

We wcześniejszych spekulacjach prasowych dość pewne miejsce na liście startowej przyznawano Cofidisowi, natomiast pewnym zaskoczeniem jest "dzika karta" dla Sojasun. Ten ostatni team miał poważnego rywala w postaci szwajcarskiej grupy IAM Cycling, której kandydatura ponoć była bardzo poważnie rozpatrywana.

Tegoroczny Tour de France odbędzie się w dniach 29 czerwca - 21 lipca, a jego meta tradycyjnie wytyczona zostanie na Polach Elizejskich w Paryżu.

Lista 22 grup, które wystartują w Tour de France 2013:

Francja (5)    - AG2R, Cofidis, Europcar, FDJ-BigMat, Sojasun

Holandia (3)   - Argos, Blanco, Vacansoleil

Belgia (2)     - Omega Pharma-Quickstep, Lotto

Hiszpania (2)  - Euskaltel, Movistar

USA (2)        - BMC, Garmin

Włochy (2)     - Cannondale, Lampre

Australia (1)  - Orica

Dania (1)      - Saxo Bank

W.Brytania (1) - Sky

Kazachstan (1) - Astana

Luksemburg (1) - Radioshack

Rosja (1)      - Katiusza

Dowiedz się więcej na temat: tour de france

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama