Dookoła Walencji: podwójny sukces Quintany

Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar) wygrał po samotnym finiszu na przełęczy Alto Mas de la Costa czwarty, królewski etap wyścigu kolarskiego Dookoła Walencji i zdobył żółtą koszulkę lidera. Sprawił sobie piękny prezent na przypadające w sobotę 27. urodziny.

Quintana zaatakował na 4-kilometrowym, stromym podjeździe do mety. Uzyskał na kresce 40 sekund przewagi nad Erytrejczykiem Merhabim Kudusem (Dimension Data) oraz 45 nad Portugalczykiem Amaro Antunesem (W52 Porto).

Michał Kwiatkowski (Sky) zajął 38. miejsce, a tuż za nim uplasował się najlepszy z ekipy CCC Sprandi Polkowice Łukasz Owsian - obaj ze stratą 6.43.

W klasyfikacji generalnej Quintana wyprzedza dwóch zawodników ekipy BMC - o 23 sekundy Belga Bena Hermansa oraz o 42 Włocha Manuela Senniego. Kwiatkowski zajmuje 26. miejsce - strata 6.47, natomiast Owsian jest 35. - strata 8.11.

Wyścig zakończy się w niedzielę w Walencji.

Dowiedz się więcej na temat: Nairo Quintana