Reklama

Reklama

Dookoła Turcji: Sam Bennett pierwszym liderem

Irlandczyk Sam Bennett (Bora-hansgrohe) wygrał pierwszy etap i został liderem kolarskiego wyścigu Dookoła Turcji. Dziewiąte miejsce na wtorkowym etapie z miejscowości Alanya do Kemer o długości niespełna 177 km zajął Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice).

Bennett na mecie wyprzedził Belga Edwarda Theunsa (Trek-Segafredo) i Włocha Simone Consonniego (Team Emirates). Cała trójka miała ten sam czas. Paluta stracił do zwycięzcy sześć sekund.

Około 1500 metrów przed metą doszło do kraksy, która podzieliła peleton na mniejsze grupy. Początkowo sędziowie uwzględnili powstałe w ten sposób różnice czasowe, ale ostatecznie sklasyfikowali 44 zawodników w tym samym czasie. W tej grupie znaleźli się oprócz Paluty także jego kolega z ekipy Patryk Stosz oraz Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates), który w Turcji walczy o przedłużenie kontraktu.

Reklama

Piotr Brożyna, Leszek Pluciński i Mateusz Taciak stracili ponad cztery minuty, a Kamil Małecki (wszyscy CCC) - ponad sześć minut.

Dookoła Turcji ma najwyższą kategorię UCI, ale na starcie w Alanyi stanęły tylko cztery grupy World Tour. Pierwotnie miał się odbyć wiosną, jednak z powodu kłopotów organizacyjnych przeniesiono go na końcówkę sezonu. Sześcioetapowe zawody zakończą się w niedzielę w Stambule.

Wyścig zakończy się w niedzielę w Stambule.

Wyniki 1. etapu, Alanya - Kemer (176,7 km):

 1. Sam Bennett (Irlandia/Bora-hansgrohe)            - 3:57.26

 2. Marco Benfatto (Włochy/Androni)

 3. Edward Theuns (Belgia/Trek)                  

 4. Federico Zurlo (Włochy/UAE Team Emirates) 

5. Matteo Pelucchi (Włochy/Bora-hansgrohe) 

6. Riccardo Minali (Włochy/Astana)

...

17. Michał Paluta (Polska/CCC Sprandi Polkowice)

28. Przemysław Niemiec (Polska/UAE Team Emirates)

41. Patryk Stosz (Polska/CCC Sprandi Polkowice)    ten sam czas

Reklama

Reklama

Reklama