Dookoła Pekinu - zwycięstwo Intxaustiego, ostatni etap dla Mezgeca

Słoweński kolarz Luka Mezgec z grupy Argos wygrał piąty, ostatni etap kończącego cykl UCI World Tour wyścigu Dookoła Pekinu. W klasyfikacji generalnej triumfował Hiszpan Benat Intxausti (Movistar).

Mezgec na finiszu 117-kilometrowego etapu wyprzedził Francuza Nacera Bouhanniego (FDJ) i Holendra Moreno Hoflanda (Belkin). Intxausti przyjechał w peletonie, z tym samym czasem, na 28. pozycji.

W klasyfikacji generalnej 27-letni Hiszpan miał 10 sekund przewagi nad drugim Irlandczykiem Danielem Martinem (Garmin), a 13 nad trzecim rodakiem Davidem Lopezem (Sky).

Jedyny wśród startujących Polak - Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step) we wtorek był 73., ze stratą 18 s do zwycięzcy, a w całej rywalizacji zajął 61. miejsce (10.06 straty do Intxaustiego).

Na czwartej pozycji został sklasyfikowany mistrz świata w wyścigu elity Portugalczyk Rui Costa (Movistar), a dwie lokaty niżej Niemiec Tony Martin (Omega Pharma-Quick-Step), triumfator dwóch poprzednich edycji zmagań w stolicy Chin.