Dookoła Omanu: Sagan wygrał etap i umocnił się na prowadzeniu

​Peter Sagan (Cannondale) wygrał w środę trzeci etap kolarskiego wyścigu Dookoła Omanu. 23-letni Słowak, który był najszybszy także poprzedniego dnia, umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Liczący 190 km etap z Nakhli do Wadi Dayqah Dam koło Maskatu, najdłuższy w wyścigu, szczęśliwy dla Sagana. Słowak triumfował w tym miejscu także rok temu, kiedy odniósł pierwsze zwycięstwo w Omanie.

Noszący czerwoną koszulkę lidera kolarz minimalnie wyprzedził na finiszu zawodników, którzy razem z nim stanowili uciekającą grupę. Jako drugi sklasyfikowany został Belg Greg Van Avermaet (BMC), a na następnej pozycji uplasował się Francuz Tony Gallopin (RadioShack).

W tym gronie znalazł się także Hiszpan Alberto Contador (Saxo-Tinkoff), a dalszą lokatę zajął Brytyjczyk Bradley Wigging (Sky), który był dopiero 89.

Na 115. pozycji, ze stratą 3 minut i 39 sekund, ukończył środowe zmagania jedyny startujący w imprezie Polak Maciej Bodnar (Cannondale). Po trzecim dniu rywalizacji w klasyfikacji generalnej spadł z 44. na 94. miejsce.

W czwartek na zawodników czeka górski etap z Al Saltiyah in Samail do Jabal Al Akhdhar (152,5 km).