Reklama

Reklama

Dookoła Mazowsza: Szymon Sajnok pierwszym liderem

Szymon Sajnok z ekipy CCC Sprandi Polkowice, mistrz świata w torowej konkurencji omnium, wygrał w środę prolog 61. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza i został pierwszym liderem imprezy.

Prolog, w formule jazdy indywidualnej na czas, rozegrany został na terenie toru wyścigów konnych na warszawskim Służewcu, na trasie długości 2,4 km, co faworyzowało zawodników specjalizujących się w wyścigach torowych. Zwycięstwo 20-letniego Sajnoka nie było więc niespodzianką, choć uzyskał on czas zaledwie pół sekundy lepszy od starszego o rok Duńczyka Mathiasa Norsgaarda Jorgensena z drużyny Rival.

Trzeci czas uzyskał doświadczony Kamil Gradek z CCC Sprandi Polkowice, przegrywając z młodszymi rywalami o sekundę. Na czwartym miejscu plasował się kolejny zawodnik CCC - ubiegłoroczny mistrz Polski Adrian Kurek, piąty był mistrz Czech Josef Cerny, a szósty rezultat uzyskał kolejny 20-latek Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Reklama

Ubiegłoroczny triumfator wyścigu, były mistrz świata w omnium Czech Alois Kankovsky (Elkov-Author), uzyskał 16. czas, ale do zwycięzcy stracił zaledwie sześć sekund. Na dwudziestej pozycji sklasyfikowany został inny torowy mistrz świata Adrian Tekliński (złoty medalista konkurencji scratch w 2017 r.), startujący w barwach reprezentacji Polski. 

Rywalizacja w prologu, którego wyniki zaliczane są do klasyfikacji generalnej, wyłoniła liderów poszczególnych klasyfikacji. Różnice w czołówce były jednak minimalne, a 20. na mecie Tekliński traci do lidera zaledwie osiem sekund, podczas gdy bonifikata za zwycięstwo etapowe to 10 sekund. Okazja do zniwelowania strat pojawi się już w czwartek, podczas pierwszego etapu - dookoła Kozienic - gdzie obok premii czasowej na mecie będą również czekały bonifikaty na lotnych premiach.

Na starcie 61. edycji wyścigu Dookoła Mazowsza stanęło 127 zawodników z 20 drużyn, w tym dziewięciu zagranicznych. Trzyetapowa impreza zakończy się w sobotę w Teresinie.

Wyniki prologu (2,4 km na czas):

1. Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice)     - 2.44,19 koszulka lidera i klasyfikacji młodzieżowej

2. Mathias Norsgaard Joergensen (Dania/Rival)  2.44,75 lider klasyfikacji supersprint

3. Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice)        2.45,35 lider klasyfikacji aktywnych

4. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice)        2.46,31

5. Josef Czerny (Czechy/Elkov-Author)           2.47,28

6. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice)       2.47,63

Do klasyfikacji generalnej zaliczane są czasy w pełnych sekundach, po odjęciu setnych części, służących jedynie ustaleniu kolejności w prologu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje