Reklama

Reklama

Dookoła Mazowsza: Stępniak zwycięzcą etapu, Sapa nadal liderem

​Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) wygrał w piątek w Nowym Dworze wieczorny, piąty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza - Lotto Mazovia Tour. Liderem pozostał Marcin Sapa (BDC MarcPol), który objął prowadzenie po porannej jeździe drużynowej.

Na mecie Stępniak wyprzedził młodego kolarza niemieckiego zespołu LKT Brandenburg Williego Willwohla i Tomasza Smolenia (Bank BGŻ). Sekundowe różnice w czołówce sprawiły, że najsilniejsze ekipy najwięcej uwagi poświęcały wzajemnemu pilnowaniu się i próby ucieczek były natychmiast likwidowane.

Przez kilka kilometrów na czele znajdowała się 20-osobowa grupa, później atakowali między innymi Paweł Bernas z BDC MarcPol i Paweł Brylowski z Bank BGŻ. Udana ucieczka wyprowadziłaby tę dwójkę na czołowe pozycje w klasyfikacji, toteż natychmiast zareagowała ekipa CCC Polsat Polkowice.

Reklama

Po kilkunastu kilometrach blisko minutowa przewaga została zniwelowana i znów wszyscy jechali razem. Na kilkanaście kilometrów przed metą, już w Nowym Dworze, znajdowała się jedyna na etapie lotna premia i czekały bonifikaty czasowe. Walkę o nie rozstrzygnęli na swoją korzyść kolarze BDC - Marcin Sapa i Robert Radosz, o sekundy powiększając przewagę nad rywalami.

Trzy okrążenia po ulicach miasta przebiegały pod znakiem bardzo zaciętej walki o jak najlepsze pozycje do finiszu, na którego zwycięzcę czekało kolejnych sześć sekund bonifikaty.

Zgarnął je Grzegorz Stępniak, były lider wyścigu, który jednak na drugim etapie, po poważniej kraksie, stracił wiele minut i spadł na dalsze miejsce.  Sobotni szósty etap wokół Nowego Dworu Mazowieckiego rozstrzygnie o końcowym zwycięstwie. Zadecydują prawdopodobnie sekundy, o które uczestnicy wyścigu walczyć będą na dwóch lotnych premiach i na mecie. W sumie będzie ich do zdobycia 16. Ósmy kolarz klasyfikacji po pięciu odcinkach ma do lidera stratę 14 sekund.

Wyniki piątego etapu (Modlin - Nowy Dwór Mazowiecki, 113 km):


1. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)    2:25.40

2. Willi Willwohl (Niemcy/LKT Brandenburg) 

3. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)

4. Siarhiej Papok (Białoruś)

5. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink)

6. Josef Hosek (Czechy/Bauknecht-Author) wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja po pięciu etapach:

1. Marcin Sapa (BDC MarcPol)       14:04.14

2. Robert Radosz (BDC MarcPol)     strata 2 s

3. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice)   4

4. Paweł Bernas (BDC MarcPol)             4

5. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)  5

6. Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol)       6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje