Reklama

Reklama

Dookoła Mazowsza - rozstrzygnie sobotnia czasówka

Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol), po samotnej akcji wygrał w piątek w Kozienicach trzeci etap kolarskiego wyścigu Dokoła Mazowsza. Liderem jest inny kolarz BDC MarcPol Adam Wadecki, a o losach końcowego zwycięstwa rozstrzygnie sobotnia jazda na czas.

Blisko 180-kilometrowy, rozgrywany w upale etap w okolicach Kozienic nie przyniósł większych zmian w czołówce klasyfikacji generalnej. Kolarze zajmujący czołowe pozycje pilnowali się nawzajem, a z okazji skorzystali zawodnicy mający duże straty.
Po trzech etapach Wadecki wyprzedza o osiem sekund Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice) i Słowaka Romana Bronisa (Dukla Trenczyn). Kolejnych kilkunastu zawodników ma do lidera stratę nie przekraczającą pół minuty i wśród tej grupy upatrywać należy zwycięzcy całej imprezy. O ostatecznej kolejności zadecyduje sobotnia jazda indywidualna na czas na dystansie 24 km w Szydłowcu.
Na trasie piątkowego etapu najbardziej aktywny był Marcin Wolski z ekipy Wibatech Ziemia Brzeska, który na około 40 km przed metą samotnie odskoczył od peletonu. Stopniowo dołączali do niego kolejni śmiałkowie i ostatecznie ukształtowała się dziesięcioosobowa czołówka. Wolski zaatakował ponownie, wygrał obie lotne premie na etapie, w tym specjalną, poświęconą pamięci Marka Łuczyńskiego, działacza sportowego, wieloletniego dyrektora OSIR w Kozienicach.
Kilka kilometrów przed finiszem Wolskiego doścignął Jarosław Kowalczyk, który w końcówce zachował więcej sił, zostawił zmęczonego rywala i samotnie wpadł na metę. Kilkanaście sekund po nim finiszował Wolski, a półtorej minuty później przyjechała ósemka kolarzy, w których najszybszy był Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).
Trzeci etap rozstrzygnął już losy dwóch klasyfikacji - najaktywniejszym kolarzem 55. Wyścigu Dookoła Mazowsza został Siarhej Papok z ekipy Białorusi, a najlepszym góralem został Damian Walczak (BDC MarcPol).

Wyniki trzeciego etapu (Kozienice - Kozienice, 177 km):


1.Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol)              - 4:03.48
2.Marcin Wolski (Wibatech Ziemia Brzeska)     - strata 11 s
3.Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)       - 1.29
4.Dmytro Wołowod (Ukraina - Lampre)                - 2.27
5.Jakub Kaczmarek (KTK Kalisz)
6.Przemysław Sobieraj (Warmińsko-Mazurskie KS)  - obaj ten sam czas

Klasyfikacja generalna po trzech etapach:


1.Adam Wadecki (BDC MarcPol)                   - 12:22.27
2.Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)        - strata 8 s
3.Roman Bronis (Słowacja - Dukla Trenczyn)     - ten sam czas
4.Mateusz Nowak (reprezentacja Polski)               - 20
5.Aron Kremer (Holandia - Westland Wil)              - 26
6.Mariusz Witecki (Bank BGŻ)                   - ten sam czas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama