Reklama

Reklama

Dookoła Mazowsza: Poutsma wygrał drugi etap, Stępniak liderem

Holender Stefan Poutsma z ekipy Jo Piels wygrał w czwartek w Nowym Dworze Mazowieckim drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza. Liderem klasyfikacji został Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice).

Blisko dwumetrowy Poutsma wyprzedził na linii finiszu bardzo szybkiego Niemca Williego Willwohla i ukraińskiego kolarza ekipy Kolss BDC Andrija Kulika. Tuż za nimi, w tym samym czasie, dojechała kilkudziesięcioosobowa grupa z zawodnikami walczącymi o wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej.

Reklama

Losy żółtej koszulki rozstrzygnęły się jeszcze przed metą etapu, bowiem Stępniak zdobył na trasie pięć sekund bonifikat na lotnych premiach i zrównał się czasem z prowadzącym dotychczas Niemcem Kerstenem Thiele (LKT Brandenburg). O pozycjach w klasyfikacji zadecydowały w takim przypadku setne części sekundy z wtorkowego prologu. Na nim szybszy był kolarz CCC Sprandi i to on wyruszy w trykocie lidera na trasę trzeciego etapy ze Zwolenia do Kozienic.

Walka o bonifikaty na lotnych premiach toczyła się niemal od startu do mety, co spowodowało, że przeciętna prędkość znów wyniosła blisko 45 km/godz. Przez cały czas wyścigu zawodnikom dokuczał porywisty wiatr, który sprawił, że ponad 100-osobowy peleton kilkakrotnie dzielił się i ponownie łączył.

Na trzykilometrową rundę po ulicach Nowego Dworu wjechała mocno rozciągnięta grupa, ale liczne zakręty trudnej technicznie trasy spowodowały, że na trzech "kółkach" peleton porwał się na wiele grupek. Na około 4 km przed metą zaatakował Ukrainiec Andrij Wasiliuk (Kolss BDC), zwycięzca niedawnego wyścigu Dookoła Podlasia, a za nim ruszył Poutsma. Pomimo wysokiego wzrostu holenderski kolarz doskonale radził sobie na ostrych wirażach i w efekcie na ostatnią prostą wjechał kilkanaście metrów przed finiszującym peletonem.

Poutsma zdołał zachować przewagę do "kreski", choć Willwohl i Kulik minęli linię zaledwie półtora metra za nim. Do finiszu nie włączyli się kolarze CCC Sprandi Polkowice, którzy na ostatnich kilometrach mieli wyraźnego pecha. Defekty rowerów mieli bowiem Eryk Latoń, ubiegłoroczny zwycięzca etapu w Nowym Dworze i Jarosław Marycz. Pozbawiony pomocy kolegów Stępniak przyjechał na dalszym miejscu w pierwszej grupie, ale osiągnął swój cel, zdobywając żółtą koszulkę.

Wyniki drugiego etapu (Ciechanów - Nowy Dwór Mazowiecki, 156 km):

1. Stefan Poutsma (Holandia/Jo Piels)              3:38.34

2. Willi Willwohl (Niemcy/LKT Brandenburg)

3. Andrij Kulik (Ukraina/Kolss BDC)

4. Theo Reinhardt (Niemcy/Rad.Net.Rose)

5. Nurbolat Kulimbetow (Kazachstan/Seven Rivwers)

6. Twan Brusselman (Holandia/Jo Piels) wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja po dwóch etapach:

1. Grzegorz Stęniak (CCC Sprandi Polkowice)     - 6:49.55

2. Karsten Thiele (Niemcy/Rad.Net.Rose)      ten sam czas

3. Twan Brusselman (Holandia/Jo Piels)           strata 4 s

4. Konrad Tomasiak (Kolss BDC)                          6

5. Mateusz Nowak (Domin Sport)                          7

6. Domenic Weinstein (Niemcy/ Rad.Net.Rose)            11

Dowiedz się więcej na temat: Wyścig Dookoła Mazowsza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL