Reklama

Reklama

Dookoła Mazowsza - Marycz blisko triumfu

Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) był trzeci na piątym etapie Lotto Tour - 57. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza i jest bliski końcowego triumfu. W piątek zwyciężył Holender Maurits Lammertink (Jo Piels).

Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) był trzeci na piątym etapie Lotto Tour - 57. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza i jest bliski końcowego triumfu. W piątek zwyciężył Holender Maurits Lammertink (Jo Piels).

Kolejny raz peleton pokonał trasę w wyjątkowo szybkim tempie. Nie sprzyjało to akcjom ofensywnym i po wielu próbach na przedmieścia Łomży dotarła duża grupa, ze wszystkimi liczącymi się zawodnikami.

Przed wjazdem na rundę ulicami miasta do ataku ruszyła trójka z Białorusinem Siarhejem Papokiem, który w ubiegłym roku wygrał dwa etapy wyścigu na Mazowszu. Tym razem sztuka się nie udała. Zacięta pogoń ekipy lidera oraz grupy BDC MarcPol spowodowała, że peleton porwał się, a na ostatniej, czterokilometrowej rundzie na czele znalazła się kilkudziesięcioosobowa grupa najszybszych.

Reklama

24-letni Lammertink, bardzo wysoki kolarz ekipy Jo Piels, kolejny raz zaprezentował znakomite kwalifikacje sprinterskie, wyraźnie wyprzedzając Mateusza Komara (BDC MarcPol) i Marycza. W pierwszej grupie przyjechał także dotychczasowy wicelider Eryk Latoń (BDC MarcPol), ale bonifikata zdobyta przez Holendra spowodowała, że przesunął się on na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, spychając Latonia o jedną pozycję.

Zapowiedzi dyrektora wyścigu Marcina Wasiołka, że bardzo trudna końcówka etapu może porwać peleton sprawdziły się, ale kolejność na mecie nie wprowadziła rewolucji w czołówce. Pokonywana trzykrotnie czterokilometrowa finałowa runda, z 800-metrowym podjazdem po bruku i finiszem na kostce Starego Rynku, okazała się jednak trudna dla kilkudziesięciu uczestników Lotto Tour.

Wśród tych, którzy dotarli na metę z kilkuminutową stratą do zwycięzcy znalazł się Rumun Carol Eduard Novak. Złoty medalista paraolimpiady i mistrz świata niepełnosprawnych był chyba najgoręcej witanym przez licznych łomżyńskich kibiców kolarzem. Zawodnik grupy Tusnad, który pedałuje praktycznie lewą nogę, bowiem prawą, amputowaną poniżej kolana, zastępuje proteza, na innych etapach nie ustępuje pozostałym kolarzom, ale w piątek jazda po bruku i granitowej kostce mocno dała mu się we znaki.

W sobotę ostatni etap wyścigu, z Łomży do Nowego Dworu Mazowieckiego (184 km).

Wyniki piątego etapu (Wysokie Mazowieckie - Łomża, 140 km):

1. Maurits Lammertink (Holandia/Jo Piels)     3:10.06

2. Mateusz Komar (BDC MarcPol)

3. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)

4. Artur Detko (Mexller)

5. Stefan Poutsma (Holandia/Jo Piels)

6. Filip Eidsheim (Norwegia/Fixit)  wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja po pięciu etapach:

1. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice)    14:40.16

2. Maurits Lammertink (Holandia/Jo Piels)   strata 18

3. Eryk Latoń (BDC MarcPol)                        20

3. Mateusz Komar (BDC MarcPol)                     21

5. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)           29

6. Nikołaj Michajłow (Bułgaria/CCC Polsat)         29

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL