Reklama

Reklama

Dookoła Mazowsza - BDC wygrało jazdę drużynową, Marcin Sapa liderem

Ekipa BDC MarcPol wygrała w piątek w południe czwarty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza - Lotto Mazovia Tour - jazdę drużynową na czas. Nowym liderem klasyfikacji indywidulnaej został kolarz tego zespołu Marcin Sapa.

Drużynowa "czasówka", po raz pierwszy od lat rozgrywana podczas tradycyjnej imprezy, miała niezwykle wyrównany przebieg, a różnice pomiędzy czołowymi grupami były sekundowe.

Na trasie długości 26 km podopieczni Dariusza Banaszka z BDC MarcPol wyprzedzili CCC Polsat Polkowice zaledwie o cztery sekundy. Na trzecim miejscu, ze stratą 17 sekund, osiągnęła metę ukraińska ISD Continental.

Słabiej spisała się natomiast drużyna dotychczasowego lidera Siarhieja Papoka - reprezentacja Białorusi, zajmując siódme miejsce i tracąc do zwycięzców 1.11.

Triumf mającej siedzibę w Nowym Dworze Mazowieckim drużyny BDC MarcPol nie był niespodzianką, bowiem jej dyrektor Dariusza Banaszek, były mistrz Polski w jeździe drużynowej, w przygotowaniach kolarzy przywiązuje dużą wagę do tego elementu rywalizacji. 

Reklama

Wbrew natomiast przewidywaniom "czasówka" nie przyniosła zdecydowanych rozstrzygnięć w klasyfikacji indywidualnej, w której aż trzech zawodników ma zaledwie jedną sekundę straty do lidera. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa etapy wyścigu - w piątek wieczorem odcinek z Modlina do Nowego Dworu i w sobotę wokół Nowego Dworu.

Na zwycięzców lotnych premii i najlepszych kolarzy na mecie czekają bonifikaty i żaden z zawodników czołowej dziesiątki nie może jeszcze być pewny swego miejsca w końcowej klasyfikacji.

Wyniki czwartego etapu (Nowy Dwór Maz. - Jabłonna - Nowy Dwór Maz. 26 km drużynowo na czas):

1. BDC MarcPol  - 29.51

2. CCC Polsat Polkowice - strata 4 s

3. ISD Continental (Ukraina) - 17

4. Bank BGŻ - 25

5. LKT Brandenburg (Niemcy) - 26

6. Bauknaecht Authot (Czechy) - 1.06

Klasyfikacja indywidualna po czterech etapach:

1. Marcin Sapa (BDC MarcPol)  11:38.37

2. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice)   - 1 s

3. Robert Radosz (BDC MarcPol) 1

4. Paweł Bernas (BDC MarcPol)  1

5. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 2

6. Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol)   3  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje