Dookoła Kraju Basków. Michał Kwiatkowski trzeci w "czasówce"

Michał Kwiatkowski z grupy Sky zajął trzecie miejsce na pierwszym etapie, jeździe indywidualnej na czas wokół Zumarragi, wyścigu Dookoła Kraju Basków. "Czasówkę" o długości 11,2 km wygrał Niemiec Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe).

Pod koniec etapu na kolarzy czekał bardzo trudny podjazd Antio o długości 2,3 kilometra o średnim nachyleniu 9,7 procent, a momentami sięgającymi nawet 21 procent!

Polak był wśród tej grupy kolarzy, która zdecydowała się przed tym podjazdem na zmianę roweru.

Kwiatkowski na metę przyjechał 10 sekund za Schachmannem i stracił tylko sekundę do drugiego Kolumbijczyka Daniela Martineza (Education First).

W wyścigu startuje łącznie czterech Polaków. Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) zajął w poniedziałek 62. miejsce ze stratą 1.16, Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) był 81. - 1.32 za zwycięzcą, a Michał Gołaś (Sky) został sklasyfikowany na 145. miejscu, ze stratą 2.33.

Drugi etap rozegrany zostanie we wtorek. Kolarze przejadą 149,5 km z Zumarragi do Gorraiz.