Reklama

Reklama

​Dookoła Kraju Basków - Kwiatkowski drugi w klasyfikacji końcowej

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) na drugim miejscu zakończył kolarski wyścig Dookoła Kraju Basków. W sobotniej czasówce był trzeci, a szybsi od niego byli tylko Niemiec Tony Martin oraz Hiszpan Alberto Contador, który triumfował w całej imprezie.

Najszybciej odcinek 25,91 km wokół miejscowości Markina-Xemein pokonał Martin, drużynowy kolega Polaka, który uzyskał czas 38.33. Contador (Tinkoff-Saxo) miał wynik o siedem sekund gorszy, a Kwiatkowski był o osiem wolniejszy od Hiszpana.

Polski kolarz zajął trzecie miejsce w pięciu na sześć etapów tegorocznej edycji wyścigu. Wcześniej osiągał taki rezultat na pierwszym, drugim, trzecim i piątym etapie. Dzięki temu wygrał klasyfikację punktową wyścigu.

W końcowej klasyfikacji generalnej Kwiatkowski, który po piątkowym etapie był siódmy, stracił do Contadora 49 sekund. Hiszpan triumfował w rywalizacji Dookoła Kraju Basków po raz trzeci w karierze (poprzednio w 2008 i 2009 roku).

Reklama

To nie pierwszy sukces Polaka w tym roku. Wcześniej m.in. triumfował w klasyfikacji końcowej wyścigu Dookoła Algarve i zajął 18. miejsce w Tirreno-Adriatico, zdobywając pierwsze w tym sezonie punkty do rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Trzeci Francuz Jean-Christophe Peraud (AG2R) uzyskał łączny czas o 15 sekund gorszy od Polaka.

Drugi z "Biało-czerwonych" biorących udział w wyścigu Michał Gołaś (Omega Pharma) zajął w sobotę 59. miejsce ze stratą 3.36 do Martina, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 47. lokacie ze stratą 34.56 do triumfatora.

Wyniki 6. etapu (jazda indywidualna na czas, 25,91 km wokół Markina-Xemein):

 1. Tony Martin (Niemcy/Omega Pharma)             38.33

 2. Alberto Contador (Hiszpania/Tinkoff-Saxo)  strata 7 s

 3. Michał Kwiatkowski (Polska/Omega Pharma)         15

 4. Simon Spilak (Słowenia/Katiusza)                 16

 5. Jean-Christophe Peraud (Francja/AG2R)            35

 6. Tom Dumoulin (Holandia/Giant)                    38

...

59. Michał Gołaś (Polska/Omega Pharma)             3.36

Klasyfikacja końcowa:

 1. Alberto Contador (Hiszpania/Tinkoff-Saxo)      21:09.11

 2. Michał Kwiatkowski (Polska/Omega Pharma)      strata 49 s

 3. Jean-Christophe Peraud (Francja/AG2R)              1.04

 4. Simon Spilak (Słowenia/Katiusza)                   1.07

 5. Alejandro Valverde (Hiszpania/Movistar)    ten sam czas

 6. Tejay van Garderen (USA/BMC)                       1.56

...

47. Michał Gołaś (Polska/Omega-Pharma)                34.56

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy