Reklama

Reklama

Dookoła Kalifornii - trzecia etapowa wygrana Cavendisha, Skujins liderem

Brytyjczyk Mark Cavendish (Etixx-Quick Step) odniósł trzecie etapowe zwycięstwo w kolarskim wyścigu Dookoła Kalifornii (kat. 2 HC). W czwartek najszybciej finiszował w Santa Clarita. Liderem jest nadal Łotysz Tom Skujins (Hincapie Racing).

W całej karierze Cavendish zanotował już 131 wygranych, w tym osiem w Kalifornii. 

Na piątym etapie wyprzedził Belga Zico Waeytensa (Team Giant-Alpecin) i Słowaka Petera Sagana (Tinkoff-Saxo), który zwyciężył poprzedniego dnia, a już trzykrotnie był drugi. Jako jedyny Sagan nie schodzi z podium tych zawodów. 

Skujins zajął w czwartek 34. miejsce. Etap liczył 154 km i prowadził z Santa Barbara do Santa Clarita. 

W klasyfikacji generalnej tego ośmioetapowego wyścigu Łotysz wyprzedza o 18 sekund Sagana. Na trzeciej pozycji, ze stratą 44 s, plasuje się Francuz Julian Alaphilippe (Etixx-QuickStep). Cavendish jest dopiero 62. (we wtorek stracił ponad 20 minut). 

Reklama

W kalifornijskiej imprezie uczestniczą głównie kolarze, którzy nie zdecydowali się na start w Giro d'Italia. W peletonie nie jedzie już Maciej Bodnar. Zawodnik ekipy Tinkoff-Saxo upadł podczas trzeciego odcinka i złamał obojczyk. 

Na piątek zaplanowana była jazda indywidualna na czas na dystansie 24 km. Ze względu na niekorzystne prognozy pogody (spodziewane są opady śniegu), organizatorzy skrócili etap o ponad połowę, do 10,5 km. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL