Reklama

Reklama

Dookoła Chorwacji. Vincenzo Nibali najlepszy, kolarze CCC na 3. i 4. miejscu

Vincenzo Nibali (Bahrain Merida) wygrał niedzielny wyścig Dookoła Chorwacji. Najlepsi kolarze grupy CCC Sprandi Polkowice Czech Jan Hirt i Austriak Felix Grosschartner zajęli trzecie i czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Ostatni, szósty etap z Samobora do Zagrzebia (147 km) wygrał Włoch Sacha Modolo (UAE Team Emirates).

Czwarty na mecie w Zagrzebiu Nibali, dwukrotny triumfator Giro d'Italia, w klasyfikacji końcowej wyprzedził o osiem sekund Hiszpana Jaime Rosona (Caja Rural), o 23 Hirta i o 35 Grosschartnera.

Najwyższe miejsce z polskich kolarzy ekipy z Polkowic, przygotowującej się w Chorwacji do startu w Giro d'Italia, zajął Łukasz Owsian - 41. ze stratą 12.46 do zwycięzcy.

Na czwartkowym, trzecim etapie złamał obojczyk Przemysław Niemiec. Przebywający już w kraju kolarz ekipy UAE Team Emirates napisał na swoim blogu, że zapewne wystartuje dopiero we wrześniowym wyścigu Vuelta a Espana.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy