Dookoła Austrii: zwycięstwo Bena Hermansa, Cieślik 15.

Belg Ben Hermans (Israel Cycling Academy) został zwycięzcą kolarskiego wyścigu Dookoła Austrii. Ostatni, ósmy etap wygrał Włoch Giovanni Visconti (Bahrain Merida). Najlepszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice Paweł Cieślik ukończył wyścig na 15. miejscu.

Visconti finiszował na czele pięcioosobowej czołówki, która po pokonaniu 163 km ze Scheibbs do Wels wyprzedziła na mecie o 49 sekund peleton z liderem i pozostałymi czołowymi zawodnikami.

W końcowej klasyfikacji generalnej Hermans wyprzedził o 18 sekund Austriaka Hermanna Pernsteinera (Bahrain-Merida) oraz o 44 sekundy Włocha Dario Cataldo (Astana). 15. Cieślik stracił do zwycięzcy 4.06, Leszek Pluciński był 23. - strata 9.47, a Patryk Stosz - 68. - strata 59.37.