Dookoła Algarve. Stanisław Aniołkowski tuż za podium

​Mistrz Polski w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) zajął czwarte miejsce na pierwszym etapie wyścigu Dookoła Algarve. Zwyciężył i zdobył koszulkę lidera Irlandczyk Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step).

Bennett najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając na mecie w Portimao Holendra Danny'ego van Poppela (Intermarche-Wanty-Gobert) oraz Hiszpana Jona Aberasturiego (Caja Rural).

24-letni Aniołkowski potwierdził, że jest bardzo utalentowanym sprinterem. W tym sezonie był dwukrotnie trzeci w silnej stawce w Dookoła Turcji.

Pięcioetapowy wyścig w południowej Portugalii ma jeszcze silniejszą obsadę. Startuje w nim siedem ekip World Tour. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Malhao.

W 2014 i 2018 roku w Dookoła Algarve triumfował Michał Kwiatkowski. Ubiegłoroczną edycję wygrał utalentowany młody Belg Remco Evenepoel.

Dowiedz się więcej na temat: Stanisław Aniołkowski