Reklama

Reklama

Dookoła Algarve - Michał Kwiatkowski broni tytułu

Kolarski mistrz świata Michał Kwiatkowski wystartuje w środę w pięcioetapowym wyścigu Dookoła Algarve, który przed rokiem wygrał. Portugalskie media zaliczają Polaka do faworytów, obok innego zawodnika grupy Etixx-Quick Step, Niemca Tony'ego Martina.

Martin dwukrotnie triumfował w Algarve - w 2011 i 2013 roku. Na liście startowej jest również zwycięzca z 2012 roku Australijczyk Richie Porte (Sky).

- Po wyścigu Tour de San Luis (w Argentynie - red.) trenowałem przez trzy tygodnie w okolicach Calpe i mogę powiedzieć, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Oczywiście jako ubiegłoroczny zwycięzca spróbuję zaprezentować się jak najlepiej. Mamy silną drużynę z Tonym Martinem, Giannim Meersmanem i Zdenkiem Stybarem. Cała ekipa odniosła już dziewięć zwycięstw, mimo że sezon dopiero się rozpoczął. Postaramy się zaznaczyć swój ślad także w Algarve - powiedział Kwiatkowski, cytowany na stronie internetowej belgijskiej grupy.

Reklama

W południowej Portugalii rywalizować będzie 20 zespołów, w tym osiem z elity. Wśród zaproszonych ekip z niższych dywizji jest prowadzona przez Piotra Kosmalę drużyna ActiveJet.

Kluczowe w rywalizacji powinny być dwa etapy - piątkowa jazda indywidualna na czas z Vila do Bispo do Cabo de Sao Vicente (19 km) oraz dzień później wspinaczka na Alto do Malhao. Wyścig zakończy się w niedzielę w kurorcie Vilamoura. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy