Reklama

Reklama

Dookoła Algarve: Contador pogodzony z porażką z Kwiatkowskim

Dwukrotny zwycięzca Tour de France Hiszpan Alberto Contador jest przekonany, że wyścig dookoła portugalskiej prowincji Algarve już jest rozstrzygnięty, a wygra go Michał Kwiatkowski. Polski kolarz był najlepszy na dwóch kolejnych etapach.

W piątek Kwiatkowski triumfował w jeździe indywidualnej na czas z Vila do Bispo do Sagres, wyprzedzając o 11 sekund Włocha Adriano Maloriego (Movistar) oraz o 13 sekund kolegę z drużyny, trzykrotnego mistrza świata w tej konkurencji Niemca Tony'ego Martina. Contador był czwarty ze stratą 20 sekund.

W klasyfikacji generalnej Polak ma przewagę 32 sekund nad Contadorem i 38 sekund nad mistrzem świata ze startu wspólnego z Florencji Portugalczykiem Rui Costą.

"Kwiatkowski jest bardzo silny, a pozostałe etapy nie należą do trudnych. Byłaby to niespodzianka, gdyby Kwiatkowski nie wygrał całego wyścigu" - powiedział Contador, cytowany przez hiszpańską agencję prasową EFE.

Reklama

Dzień wcześniej Kwiatkowski zwyciężył w miejscowości Monchique po samotnej ucieczce. Torunianin ma już na koncie w tym sezonie trzy sukcesy. 11 lutego wygrał wyścig Trofeo Serra de Tramuntana na Majorce.

Do zakończenia etapówki w Algarve pozostały dwa etapy - w sobotę z Almodovar do Alto do Malhao, a w niedzielę z Taviry do Vilamoury.

Przed rokiem Kwiatkowski w Volta ao Algarve zajął drugie miejsce, ustępując tylko Tony'emu Martinowi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje