Reklama

Reklama

Diverse Downhill Contest: Puchar Polski rusza już w ten weekend

Już w najbliższy weekend na górze Stożek w Wiśle odbędzie się pierwsza w tym roku runda Pucharu Polski i zawody o Puchar Burmistrza Wisły w downhillu.

Warunki pogodowe są wymagające, ale trasa zawodów jest na bieżąco monitorowana i odśnieżana. Sławek Łukasik odbył już swoje treningi na Stożku, a zarejestrowane wideo możecie zobaczyć poniżej.

O tym, że zawody w zjazdach rowerowych są wymagającą kondycji, sprawności fizycznej i umiejętności technicznych, dyscypliną nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Trasa tegorocznych zawodów została zmodyfikowana w porównaniu do tras z lat ubiegłych, jednak wcale nie oznacza to, że będzie łatwiejsza. Przedsmakiem nadchodzącej rywalizacji niech będzie wideo nagrane z perspektywy kasku Sławka Łukasika, który jest już po treningach na Stożku.

Podczas zawodów jak zawsze nie zabraknie konkurencji dla widzów na najlepiej kibicującą ekipę. Warto więc zabrać ze sobą ciekawe przedmioty, przy użyciu których będziecie dopingować swoich faworytów. Podobnie, jak w latach poprzednich, miłośnicy fotografii będą mogli pochwalić się swoimi najlepszymi kadrami "złapanymi" na Stożku w Diverse Downhill Foto Contest. Na zwycięzców konkursów czekają atrakcyjne nagrody.

Ramowy program zawodów:

Reklama

22.04.2017 r. (sobota)
godz. 08:00- odprawa służb zabezpieczających
godz. 08:30 - 13:00 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
godz. 08:30 - 9:30 - obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją)
godz. 9:30 - 15:00 - obowiązkowy trening z zatrzymywaniem dla wszystkich kategorii
godz. 15:00 - 17:00 - trening non stop dla zawodników z licencją

23.04.2017 r. (niedziela)
godz. 8:00 - odprawa służb zabezpieczających i wywieszenie list startowych w biurze zawodów
godz. 8:30 - 10:00 - trening dla wszystkich kategorii
godz. 10:00 - 11:00 - trening tylko dla zawodników z licencją kolarską
godz. 11:30 - 13:30 - eliminacje
godz. 14:00 - 16:00 - finały
15 minut po zakończeniu finału - dekoracja zwycięzców

Diverse Downhill Contest to świetna okazja, aby całymi rodzinami spędzić weekend na świeżym powietrzu i wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu sportowym. Jeśli chcecie zobaczyć zjazdy rowerowe na śniegu, bądźcie z nami na górze Stożek 22 i 23 kwietnia, aby dopingować zawodników i zawodniczki podczas pierwszej w sezonie rywalizacji pucharowej!


Dowiedz się więcej na temat: Diverse Downhill Contest

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama