Reklama

Reklama

Czołowy zespół kolarski stawia na samowystarczalność

Zespół kolarski Movistar ogłosił, że dąży do tego, aby stać się pierwszą na świecie drużyną w stu procentach opartą na zrównoważonym modelu organizacji, stawiającej na samowystarczalność. Ekologia ma być jedną z wizytówek drużyny.

Zespół kolarski Movistar chce, aby grupy kobiet i mężczyzn jeżdżące w World Tourze były częścią projektu ekologicznego, który zakłada stworzenie warunków dla powstania w stu procentach zrównoważonej grupy kolarskiej.

Jazda na rowerze jako zielony środek transportu to jedno. Za każdym razem na trasę wyścigów kolarskich wyruszają również samochody. Movistar zmierzył swój ślad ekologiczny, a konkretnie roczne wytwarzanie dwutlenku węgla przez damski i męski zespół. Otrzymano dający do myślenia wynik 175 tysięcy kilogramów dwutlenku węgla emitowanych do atmosfery w ciągu roku.

Reklama

Grupa chce zmienić pojazdy zespołowe na modele hybrydowe. Przeobrażenia dotkną też centrali Movistar. Na budynku zostaną zamontowane panele słoneczne.

Idąc za ciosem, drużyna ma zamiar wspierać i promować projekty promujące korzystanie z rowerów.

"Chcemy, aby Movistar był pierwszym zespołem z najwyższej półki, który jest w pełni zrównoważony w swojej działalności" - powiedział dyrektor generalny Abarca Sports.

Działania w pełni popiera szef zespołów Movistar Eusebio Unzué, który zaznaczył, że grupa działa na przyszłość od teraźniejszości.

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki. Sprawdź szczegóły >>>


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy