Reklama

Reklama

Contador korzysta z pomocy Butraguena

Emilio Butragueno, były piłkarz, a obecnie dyrektor komunikacji Realu Madryt, załatwił kontuzjowanemu kolarzowi Alberto Contadorowi wizytę w stołecznej specjalistycznej klinice ortopedycznej. Hiszpan wycofał się z Tour de France po złamaniu kości piszczelowej.

Wbrew wcześniejszym informacjom dyrektora sportowego grupy Tinkoff-Saxo Bjarne Riisa nie podjęto decyzji o sposobie leczenia, w tym operacji. Contador nie traci nadziei, że będzie mógł wystartować w wyścigu dookoła Hiszpanii - Vuelta a Espana, który rozpocznie się 23 sierpnia.

Reklama

Jeden z faworytów rywalizacji we Francji wycofał się na trasie dziesiątego etapu po tym jak doznał złamania kości piszczelowej na skutek upadku podczas zjazdu z przełęczy Petit Ballon. Próbował ścigać peleton przy pomocy kolegów z zespołu Tinkoff-Saxo, między innymi Rafała Majki, ale po kilkunastu kilometrach pogoni musiał jednak zrezygnować i ze łzami w oczach wsiadł do samochodu technicznego swojej ekipy.

- Źle sypiam w nocy i cały czas nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Dopiero, gdy otwieram oczy zdaję sobie sprawę, że to nie jest zły sen - powiedział Contador.

Hiszpan wygrał obydwa prestiżowe wyścigi dwukrotnie - "Wielką Petlę" w 2007 i 2009 r., a Vueltę w latach 2008 i 2012.

Dowiedz się więcej na temat: Alberto Contador | Rafał Majka | tour de france

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje