Reklama

Reklama

Cadel Evans wystartuje w tym sezonie w Giro d'Italia i Tour de France

Australijski kolarz Cadel Evans ogłosił, że w sezonie 2013 weźmie udział w dwóch z trzech największych wyścigach - Giro d'Italia oraz Tour de France. Start we Włoszech ma stanowić tak naprawdę przetarcie przed "Wielką Pętlą", którą wygrał przed dwoma laty.

Ostatnią edycję TdF zakończył dopiero na siódmym miejscu, a triumfował w niej Brytyjczyk Bradley Wiggins. 36-letniemu Australijczykowi nie powiodło się też na igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie finiszował dopiero jako 79. w wyścigu szosowym, a do jazdy indywidualnej na czas nie przystąpił z powodu problemów zdrowotnych.

Reklama

Ogłoszone w sobotę plany Evansa, lidera grupy BMC, pokrywają się z zamierzeniami startowymi sir Wigginsa, który po olimpijskim złocie i wygranej w "Wielkiej Pętli" otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki.

W mediach pojawiły się niedawno informacje, że Team Sky w Giro d'Italia postawi wszystko właśnie na końcowy sukces "Wiggo", natomiast w TdF jego liderem będzie jego rodak Chris Froome, przed rokiem drugi w klasyfikacji generalnej na mecie w Paryżu.

Dowiedz się więcej na temat: Cadel Evans | kolarstwo | giro d'italia | tour de france

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje