Reklama

Reklama

Były zwycięzca Giro d`Italia kończy karierę

W wieku 31-lat sportową karierę zakończył Tom Domoulin. Holender był zwycięzcą Giro d`Italia w 2017 roku, znalazł się także na podium Tour de France rok później. O decyzji poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

W maju Domoulin wycofał się z Giro po 14. etapie rywalizacji. Jak sam przyznawał w wywiadach, powodem takiej decyzji było wycieńczenie organizmu, które sprawiło, że kolarz nie widział sensu w dalszej rywalizacji. 

Czytaj także: Wzruszający gest mistrza Europy - wsparł ojczyznę i docenił Polaków 

Dzisiaj Holender opublikował w swoich mediach społecznościowych specjalne oświadczenie, w którym poinformował o zakończeniu kariery.

Reklama

Kolarstwo. Tom Domoulin zakończył karierę

- Zdecydowałem się zrezygnować z profesjonalnego kolarstwa z efektem natychmiastowym. Około 2 miesiące temu ogłosiłem, że zakończę karierę wraz z końcem roku, jednak wiosną, mimo mojej miłości do rowerów, zauważyłem, że pewne rzecz nie toczą się w taki sposób, jaki bym chciał. Poczułem, że jestem gotowy na nowy rozdział mojego życia - czytamy w oświadczeniu kolarza.

Czytak także: Działacz został bohaterem. "Jeśli ich nie zabijemy, mogą zabić nasze dzieci" 

Oprócz sukcesów w Grand Tourze, Domoulin ma na koncie też świetne wyniki na wielkich imprezach. Dwukrotnie zostawał srebrnym medalistą olimpijskim w jeździe na czas - w Rio de Janeiro, a także Tokio. Dwa razy wygrywał także mistrzostwa świata w tej samej konkurencji - w 2017 roku triumfował zarówno indywidualnie, jak i w rywalizacji drużynowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL