Reklama

Reklama

Brzeźna zwyciężyła w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim

Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń) zwyciężyła w sobotę w 21. Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim, który zakończył się w Świebodzicach. To już jej trzecia wygrana w tej imprezie.

Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń) zwyciężyła w sobotę w 21. Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim, który zakończył się w Świebodzicach. To już jej trzecia wygrana w tej imprezie.


Rywalizacja stała pod znakiem dominacji Brzeźnej, która wygrała pierwszy i trzeci etap, a na drugim przegrała tylko z Eweliną Szybiak (CWKS Resovia Rzeszów).

Wyścig tradycyjnie rozpoczęło nocne kryterium o Złotą Spinkę prezydenta Wałbrzycha. Drugi etap stanowiła jazda na czas w Szczawnie-Zdroju, trzecim był Memoriał Janusza Wilczewskiego, inicjatora kobiecego kolarstwa w Górniku Wałbrzych, a czwartym - Memoriał Pawła Sosika, tragicznie zmarłego w 1999 roku utalentowanego kolarza młodego pokolenia.

Dwa ostatnie etapy rozgrywane były w rejonie Świebodzic. Wyścig liczył 194 km.

Reklama

"Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski należy do najważniejszych w kraju zawodów dla kobiet. Zwykle, tak też było w tym roku, odbywa się w silnej obsadzie, z udziałem ekip zagranicznych. Należy podkreślić, że wyjątkowość wałbrzyskiej rywalizacji wynika także z konfiguracji tras, w znacznej części górskich" - powiedział PAP Jarosław Nowicki, trener kolarzy Górnika Wałbrzych-DSR Author.

Wyniki:

   kobiety - open

1. Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń)

2. Ewelina Szybiak (CWKS Resovia Rrzeszów)

3. Eugenia Bujak (PZKol - kadra torowa)

4. Katarzyna Niewiadoma (TKK Pacific Toruń)

5. Katarzyna Pawłowska (PZKol-Kadra Torowa)

6. Paulina Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)

W klasyfikacji górskiej zwyciężyła Pawłowska, dwukrotna (Melbourne - 2012, Mińsk - 2013) mistrzyni świata w torowym scratchu, 11. w wyścigu ze startu wspólnego na igrzyskach w Londynie, mistrzyni Polski na szosie i na czas, wielokrotna medalistka mistrzostw kraju na torze.

   juniorzy młodsi

1. Richard Banusch (Niemcy)

2. Daniel Staniszewski (KKS Ciechanów)

3. Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie)

Klasyfikację górską wygrał Amerykanin Christopher Blevins (Garmin-Sharp Junior Devel).

   juniorki młodsze

1. Katarzyna Socha (KLK Azalia Brzóza Królewska)

2. Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź)

3. Justyna Kaczkowska (GK Zagłębie Sosnowiec)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL