Reklama

Reklama

Błażej Janiaczyk wygrał kolarski Memoriał Grundmanna i Wizowskiego

Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol) wygrał w niedzielę w Polkowicach dwuetapowy kolarski Memoriał Józefa Grundmanna i Jerzego Wizowskiego. Drugi etap zakończył się zwycięstwem Konrada Dąbkowskiego (AcitveJet).

Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol) wygrał w niedzielę w Polkowicach dwuetapowy kolarski Memoriał Józefa Grundmanna i Jerzego Wizowskiego. Drugi etap zakończył się zwycięstwem Konrada Dąbkowskiego (AcitveJet).

O końcowej klasyfikacji zdecydowały już nie sekundy, ale... wyższe miejsce Janiaczyka na mecie drugiego etapu. Po dwóch dniach rywalizacji Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) i Janiaczyk mieli identyczny czas i taką samą sumę miejsc na metach etapów.   

W sobotę wygrał Matysiak, a Janiaczyk był drugi, w niedzielę kolarz BDC zajął drugie, a zawodnik CCC Polsat - trzecie miejsce. W tej sytuacji regulamin przewiduje, że wyżej klasyfikowany jest ten, który był wyżej na mecie ostatniego etapu i to zadecydowało o końcowym triumfie podopiecznego Dariusza Banaszka.  

Reklama

Niedzielny etap, z Głogowa do Polkowic, miał 157 kilometrów i pomimo licznych prób ucieczek rozstrzygnął się na ostatnich kilometrach.

Memoriał Grundmanna i Wizowskiego (kat. 2.2. UCI) był kolejną odsłoną rywalizacji w cyklu ProLigi, do której zaliczanych jest 19 najważniejszych krajowych imprez. Prowadzenie w rankingu krajowych kolarzy zawodowych zachował po nim Kamil Gradek (BDC MarcPol), a na drugie miejsce awansował Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).  

W nadchodzącym tygodniu najważniejszy krajowy wyścig - mistrzostwa Polski w Zawoni i Sobótce. Pierwsza konkurencja, jazda na czas już w środę, 25 czerwca.

Wyniki drugiego etapu (Głogów - Polkowice, 157 km):

1. Konrad Dąbkowski (ActiveJet)  4:09.59

2. Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol)

3. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) wszyscy ten sam czas

4. Paweł Bernas (BDC MarcPol)   strata 2 s

5. Łukasz Bodnar (ActiveJet)                 

6. Paweł Franczak (ActiveJet)  wszyscy ten sam czas  

Końcowa klasyfikacja Memoriału Grundmanna i Wizowskiego:   

1. Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol)                 7:18,17

2. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) ten sam czas

3. Łukasz Bodnar (ActiveJet)                     strata 8 s

4. Mario Vogt (Niemcy)                          ten sam czas

5. Jarosław Rębiewski (Mexller)                 strata 14 s

6. Paweł Bernas (BDC MarcPol)                          26

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL