Reklama

Reklama

Bjarne Riis rezygnuje z roli menedżera kolarskiej grupy zawodowej NTT

Duńczyk Bjarne Riis, kontrowersyjny zwycięzca Tour de France z 1996 roku, ogłosił rezygnację z roli menedżera grupy zawodowej NTT. W południowoafrykańskm teamie, znanym w poprzednich latach pod nazwą Dimension Data, pracował od stycznia.

"Chcemy stworzyć jedną z najlepszych drużyn kolarskich na świecie" - zapowiadał 56-letni Riis na początku roku, zaś pod koniec 2020 zakomunikował rozstanie z NTT, za "obopólną zgodą".

W 2007 roku Riis przyznał się do stosowania dopingu w latach 90. XX wieku, gdy odnosił największe sukcesy, na czele z triumfem w Tour de France.

Po zakończeniu kariery kolarskiej Duńczyk pełnił funkcje dyrektora sportowego w grupach CSC, Saxo Bank i Tinkoff, prowadząc m.in. Francuza Laurenta Jalaberta i Hiszpana Alberto Contadora, a od 2011 roku młodego Rafała Majkę. Odszedł z kolarstwa w 2015 roku po burzliwym konflikcie z właścicielem grupy Olegiem Tinkowem. Wrócił jako menedżer grupy z RPA.

Reklama

Niedawno szef ekipy NTT Pro Cycling Doug Ryder przyznał, że po wycofaniu się japońskiej firmy technologicznej NTT nadal "składa puzzle", starając się dopiąć budżet zespołu umożliwiający rejestrację w World Tour w 2021 roku.

giel/ krys/Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy