Reklama

Reklama

Bartłomiej Matysiak zwycięzcą 52. wyścigu o Puchar MON

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) wygrał w sobotę w Płocku 52. kolarski wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Po finiszu z trzyosobowej czołówki wyprzedził Mateusza Komara (BDC MarcPol) i Łukasza Bodnara (Bank BGŻ).

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) wygrał w sobotę w Płocku 52. kolarski wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Po finiszu z trzyosobowej czołówki wyprzedził Mateusza Komara (BDC MarcPol) i Łukasza Bodnara (Bank BGŻ).

Na starcie tradycyjnej imprezy, już po raz trzeci odbywającej się na szosach w okolicach Płocka, stanęło blisko stu kolarzy z krajowych grup zawodowych, zespołów klubowych, a także narodowe młodzieżowe reprezentacje Polski, Białorusi i Słowacji.

Po starcie na płockim rynku trasa wiodła pięcioma 30-kilometrowymi pętlami poza miastem, a w końcówce trudnym technicznie rundami po ulicach historycznego centrum.

Peleton niezbyt długo jechał razem, bowiem od początku bardzo aktywni byli kolarze CCC i BDC MarcPol. Już po około 40 kilometrach na czele znalazła się piętnastka uciekinierów, a w miarę równy układ sił w tej grupie spowodował, że peleton niezbyt energicznie gonił czołówkę. W efekcie przewaga szybko wzrastała i szybo stało się jasne, że w tym właśnie gronie znajduje się przyszły zwycięzca.

Reklama

Już na wjeździe na rundy zaatakował trójka - Matysiak, Bodnar i Komar. Ścigająca ich dwunastka także podzieliła się na mniejsze grupki, samotnie próbował kontratakować Mariusz Witecki, ale w pościg ruszył między innymi doświadczony Marcin Sapa. Matysiak z dwójką współtowarzyszy miał jednak ponad 40 sekund przewagi, której nie udało się zmniejszyć.

Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatniej prostej, na którą na pierwszej pozycji wjechał kolarz CCC Polsat Polkowice. Udało mu się obronić przed ścigającym go Komarem, a Bodnar, który bardzo mocno pracował w ucieczce, w końcówce stracił kilka sekund i musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Bartłomiej Matysiak już trzeci raz zwyciężył w wyścigu o Puchar MON i znalazł się gronie rekordzistów tej imprezy.

= Wiedziałem, że jestem szybszy na finiszu od Łukasza, ale musiałem się napracować, żeby wygrać z Mateuszem Komarem. Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz trzeci byłem najszybszy w tym wyścigu i muszę podkreślić bardzo dużą pomoc kolegów z drużyny, którzy mocno napracowali się w ucieczce i umożliwili mi decydującą akcję - powiedział na mecie.

Drużynowo w Pucharze MON triumfowała ekipa BDC MarcPol przed Bankiem BGŻ i CCC Polsat Polkowice.

Wyścig był 15. Imprezą zaliczaną do klasyfikacji rankingu polskich kolarzy zawodowych - BGŻ ProLigi. Liderem pozostał Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który wyprzedza Łukasza Bodnara (Bank BGŻ).

Wyniki 52. Pucharu MON (Płock, 180 km):

1. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)      4:03.23

2. Mateusz Komar (BDC MarcPol)                    ten sam czas

3. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ)                              9 s

4. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)                36 s

5. Marcin Sapa (BDC MarcPol)

6. Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink) obaj ten sam czas

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL