Reklama

Reklama

Armstrong wykasował na Twitterze swoje sukcesy w TdF

Lance Armstrong wykasował ze swojego biogramu na Twitterze informacje o siedmiu zwycięstwach w Tour de France. Dzień wcześniej Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) pozbawiła Amerykanina tych sukcesów i dożywotnio zdyskwalifikowała za doping.

Obecnie z jego profilu na tym komunikatorze można się dowiedzieć, że ma pięcioro dzieci, walczy z rakiem oraz lubi pływać, jeździć na rowerze, biegać i grać w golfa.

To pierwszy sygnał, że Armstrong zaakceptował decyzję UCI. Wcześniej, gdy Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) pozbawiła go tytułów, informacji o sukcesach w TdF nie usunął. Wówczas ogłosił tylko, że jest niewinny, ale nie zamierza już dłużej walczyć o wykazanie tego.

USADA 24 sierpnia, po długim dochodzeniu, pozbawiła Armstronga siedmiu wygranych w Tour de France, stwierdzając, że osiągnął te sukcesy przy użyciu niedozwolonych środków dopingowych. Agencja unieważniła też wszystkie wyniki uzyskane przez Amerykanina, począwszy od 1 sierpnia 1998 roku.

Reklama

Profil Armstronga na Twitterze śledzi 3,38 mln użytkowników.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy