Reklama

Reklama

Andy Schleck wciąż nie może normalnie trenować

Luksemburski kolarz Andy Schleck, triumfator Tour de France z 2010 roku, po raz kolejny musiał odłożyć swój powrót do peletonu. Na skutek upadku podczas czerwcowego Criterium du Dauphine zawodnik grupy RadioShack złamał miednicę.

- Kiedy trening trwa dłużej niż trzy godziny, Andy odczuwa ból - powiedział rzecznik prasowy grupy RadioShack Philippe Maertens.

Przedłużający się powrót do zdrowia Luksemburczyka sprawił, że najpierw musiał odwołać udział w Vuelta Espana (miał tam rywalizować z wracającym po dyskwalifikacji za doping Hiszpanem Alberto Contadorem), a teraz zrezygnował również z wyścigu w USA - Pro Cycling Challenge (od 20 sierpnia).

Schleck został ogłoszony triumfatorem Tour de France 2010 po dyskwalifikacji Contadora. Dwukrotnie zajmował w tym wyścigu drugie miejsce (2009 i 2011).

Reklama

Jego brat, Frank, jest obecnie zawieszony za doping. W organizmie kolarza wykryto xipamidę, zaliczaną do diuretyków, ale Luksemburczyk nie przyznaje się do zarzutów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy