Reklama

Reklama

​Ambitne cele Wigginsa - wygrać Tour de France i Giro d'Italia

Brytyjski kolarz Bradley Wiggins stawia sobie bardzo ambitne cele na 2013 rok. Nie tylko chce powtórzyć sukces i po raz drugi z rzędu triumfować w prestiżowym Tour de France, ale również w niemniej wymagającym wyścigu Giro d'Italia.

Zawodnik Team Sky zdaje sobie sprawę z tego, że zadanie jest bardzo trudne, ale wierzy w swoje siły i możliwości.
- Ludzie mówią, że tych dwóch wyścigów w jednym roku nie można wygrać, a ja chcę nie tylko spróbować, ale i to zrobić - powiedział mistrz olimpijski w indywidualnej jeździe na czas.
Zachwycony takimi deklaracjami jest szef zespołu Sky Dave Brailsford. "Jestem bardzo zadowolony, że znowu widać w nim wolę walki i ambicję. Apetyt na ściganie się wraca, a to najlepsza dla mnie wiadomość" - podkreślił.
Po raz ostatni Tour de France i Giro d'Italia wygrał w jednym sezonie nieżyjący już Włoch Marco Pantani, któremu udało się to w 1998 roku.
32-letni Wiggins niedawno został uznany przez stację BBC Sportową Osobowością 2012 roku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy