Alejandro Valverde po raz trzeci w karierze wygrał wyścig Dookoła Katalonii

Hiszpański kolarz Alejandro Valverde (Movistar) po raz trzeci zwyciężył w wyścigu Dookoła Katalonii. Ostatni, siódmy etap (155 km) wygrał w Barcelonie Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Poprzednio Valverde triumfował w 2009 i 2017 roku. Tym razem w klasyfikacji końcowej wyprzedził o 29 sekund Kolumbijczyka Nairo Quintanę (Movistar). Trzecie miejsce, ze stratą 47 s, zajął Francuz Pierre Latour (AG2R).

Ostatni, siódmy etap, na którym było dziesięć górskich premii, wygrał Yates z przewagą 13 s nad kolejnym zawodnikiem grupy Movistar Hiszpanem Marcem Solerem, zwycięzcą niedawnego wyścigu Paryż-Nicea. Na trzeciej pozycji uplasował się Latour.

Jedyny Polak w stawce Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) był w niedzielę 43., a w klasyfikacji generalnej zajął 58. miejsce.