Reklama

Reklama

Alberto Contador wróci do startów na szosie w Eneco Tour

Hiszpański kolarz Alberto Contador, zdyskwalifikowany na dwa lata za stosowanie dopingu, potwierdził w środę, że pierwszym jego startem po odbyciu kary będzie rozpoczynający się 6 sierpnia wyścig Eneco Tour, rozgrywany w Belgii i Holandii.

"To impreza jakby specjalnie dla mnie. Cieszę się, że mój powrót do ścigania nastąpi w krajach, gdzie kultura roweru jest bardzo rozwinięta, a kolarstwem interesuje się więcej ludzi niż gdziekolwiek indziej" - napisał na swojej stronie internetowej.

Dyrekcja Eneco Tour, który potrwa do 12 sierpnia, już potwierdziła jego start na stronie wyścigu.

Contador został ukarany dwuletnią dyskwalifikacją za stosowanie niedozwolonych środków po wykryciu w jego organizmie śladowych ilości zakazanego clenbuterolu podczas Tour de France w 2010 roku. W efekcie stracił zwycięstwo w tym wyścigu, a także w trzech imprezach zakończonych jego triumfem w minionym roku: Giro d'Italia, Dookoła Katalonii i Dookoła Murcji.

Reklama

Kara kończy się 5 sierpnia, w przededniu rozpoczęcia Eneco Tour. Kolarz nie mógł wystartować w trwającym właśnie Tour de France, nie będzie go też na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

29-letni Contador w Belgii i Holandii będzie się ścigał w barwach grupy Saxo Bank, z którą przedłużył kontrakt do 2015 roku. Eneco Tour traktuje jako przygotowanie do Vuelta a Espana, rozpoczynającego się 18 sierpnia w Pampelunie.

Wcześniej Hiszpan zapowiadał, że chce wystartować również w mistrzostwach świata w holenderskim Valkenburgu (16-23 września).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje