Reklama

Reklama

Agnieszka Skalniak-Sójka dołącza do Canyon // SRAM

Agnieszka Skalniak-Sójka, aktualnie zawodniczka polskiej drużyny ATOM Deweloper od sezonu 2023 będzie jeździć w barwach Canyon // SRAM. To jedna z najsilniejszych, kobiecych ekip świata. Jej liderką jest inna nasza rodaczka, Katarzyna Niewiadoma, trzecia zawodniczka kobiecego Tour de France.

Skalniak-Sójka pierwsze, duże sukcesy odnosiła już blisko dekadę temu. W 2014 roku - tym samym, w którym Michał Kwiatkowski zdobył złoto w mistrzostwach świata w kategorii Elity, ona była trzecia w zmaganiach juniorek. Po latach nieco gorszych wyników sezon 2022 jest prawdziwą eksplozją jej formy. Zaliczyła w nim dotąd aż 14 zwycięstw i zdobyła podwójne mistrzostwo Polski.

Kolejna Polka w kolarskiej elicie

Nic zatem dziwnego, że jej wyniki przykuły uwagę ekipy z absolutnego topu. Taką jest bowiem niemiecki Canyon // SRAM. Od lat związana z nim jest Katarzyna Niewiadoma, która może się pochwalić rolą niekwestionowanej liderki formacji. To właśnie w jej barwach świętowała swoje największe sukcesy, między innymi trzecie miejsce w tegorocznym Tour de France czy triumf w Amstel Gold Race w 2019 roku. 

Reklama

- Moje marzenie się spełniło. Jestem dumna, że będę częścią tego zespołu - mówiła Skalniak-Sójka, cytowana przez biuro prasowe swojej nowej formacji.

Obecnie 25-latka przebywa wraz z reprezentacją Polski w Australii, gdzie trwają mistrzostwa świata. W sobotę wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego, ramię w ramię ze wspomnianą Niewiadomą, a także Martą Jaskulską, Dominiką Włodarczyk, Karoliną Kumięgą i Martą Lach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL