Reklama

Reklama

8. etap Tour de France: Triumf Alexisa Vuillermoza, Froome liderem

Francuz Alexis Vuillermoz (AG2R) wygrał ósmy etap Tour de France o długości 181 kilometrów z Rennes do Mur-de-Bretagne. Żółtą koszulkę lidera zachował Chris Froome. Wyróżniony mianem najwaleczniejszego kolarza dnia został Bartosz Huzarski, który uciekał przez niemal przez cały etap.

Szybko odskoczyło czterech kolarzy, a wśród nich Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18). Peleton nie spieszył się i do przetasowań na czele doszło dopiero 69 km przed metą. Do uciekinierów dołączyła kilkunastoosobowa grupa m.in. z Michałem Kwiatkowskim.

Naszemu mistrzowi świata nie udało się rozerwać prowadzącej grupki, ale odskoczyli od niej trzej kolarze: Huzarski, Michał Gołaś (Etixx) i Duńczyk Lars Bak (Lotto).

Pracowali ciężko i 55 km przed metą mieli 53-sekundową przewagę. Na kolejnych 10 kilometrach dołożyli jeszcze 20 sekund, ale na czele peletonu szybkie tempo narzuciła ekipa Cannondale-Garmin. Przewaga uciekinierów zaczęła topnieć i zostali wchłonięci przez główną grupę osiem kilometrów przed metą.

Reklama

Peleton rozerwała grupa BMC, która podyktowała bardzo wysokie tempo. Jadący w żółtej koszulce lidera Chris Froome kontrolował jednak sytuację.

Etap zakończył się krótką, ale stromą wspinaczką pod Mur de Bretagne. Froome szarpnął 800 metrów przed metą, ale poprawił Alexis Vuillermoz i wygrał. Pięć sekund po nim do mety dotarł Dan Martin (Cannondale-Garmin), a po kolejnych pięciu sekundach większa grupa z liderem wyścigu.

Najszybciej z naszych reprezentantów do mety dotarł Kwiatkowski, który był 96. (strata 3 minuty i 8 sekund). Gołaś, Rafał Majka i Huzarski przyjechali razem ze stratą 7.58 i sklasyfikowano ich kolejno na miejscach 152-154.

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski jest 44. (strata 14.34), 57. jest Gołaś (19.39), 118. Huzarski (33.40) i 141. Majka (40.34).

Czołówka klasyfikacji generalnej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje